Technikum Nr 2 ZSTiO

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Stefana Banacha
Adres: 37-500 Jarosław, ul. Św. Ducha 1, tel./fax 16 621 65 24
e-mail: szkola@zstiojar.edu.pl
strona internetowa szkoły: http://www.zstiojar.edu.pl

* We wszystkich w klasach pierwszych technikum będzie realizowana innowacja Fizyka doświadczalna!

Podczas zajęć uczniowie mają okazję wykonywać szereg ciekawych doświadczeń fizycznych, co pozwali im na lepsze zrozumienie otaczającego świata oraz pełniejsze rozwijanie zainteresowań fizyką. W wyniku realizacji tej innowacji uczniowie chętniej będą wybierać fizykę w zakresie rozszerzonym począwszy od klasy II.

Kierunki kształcenia:

 • Technik elektronik
  II miejsce w Polsce w rankingu miesięcznika Perspektywy z 2015 roku

Uczeń nabędzie umiejętności instalowania, konserwowania, użytkowania i naprawy urządzeń elektronicznych. Może zajmować się również serwisem urządzeń elektrotechnicznych i elektronicznych. Zawód ten daje również duże możliwości samorealizacji poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

 • Technik mechanik

Uczeń tego zawodu znajdzie zatrudnienie przede wszystkim w przedsiębiorstwach przemysłu metalowego, maszynowego, przedsiębiorstwach obsługowo-naprawczych, a także w działach gospodarki zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją urządzeń technicznych. Ze względu na wszechstronne przygotowanie w dziedzinie technologii mechanicznej kierunek ten umożliwia łatwe przekwalifikowanie, co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia. Osoby przedsiębiorcze mogą tworzyć własne firmy.

 • Technik pojazdów samochodowych

Uczeń nabędzie umiejętności w zakresie naprawy, obsługi i eksploatacji pojazdów samochodowych, które w dobie dzisiejszych czasów „naszpikowane” są elektroniką i nowoczesnymi technologiami.
Uczeń nabędzie również niezbędne przygotowanie w zakresie technologii informacyjnej, która jest nieodłącznym elementem nowoczesnej diagnostyki samochodowej. Zaletą kierunku jest dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej.

 • Technik telekomunikacji

Uczeń nabędzie umiejętności w zakresie elektroniki analogowej, cyfrowej, optoelektroniki światłowodowej, łączy radiowych i satelitarnych, cyfrowych systemów transmisyjnych oraz protokołów sieciowych. Osoba posiadająca wykształcenie w tym zawodzie może pracować w przedsiębiorstwach i organizacjach eksploatujących systemy telekomunikacyjne oraz firmach świadczących usługi telekomunikacyjne (budowa, eksploatacja i utrzymanie systemów i sieci telekomunikacyjnych). Technik telekomunikacji należy do grupy poszukiwanych zawodów.

 • Technik informatyk
  *Innowacja „GAMES&ROBOTS - programowanie gier komputerowych i robotów z wykorzystaniem różnych języków i metod programowania”

Innowacja ta wspiera rozwój uczniów w kierunku algorytmicznym i programistycznym. Wspomaga kształcenie takich umiejętności, jak: logiczne myślenie, kreatywność, precyzyjne prezentowanie myśli i pomysłów. Znajomość różnych języków programowania umożliwia zdobycie interesującej i dobrze płatnej pracy m.in. jako konstruktor, programista, twórca gier komputerowych, twórca oprogramowania robotów w różnych dziedzinach życia

Uczeń nabędzie umiejętności w zakresie diagnozowania i usuwaniu usterek komputera osobistego, urządzeń peryferyjnych oraz systemu operacyjnego. Zapozna się z instalacją, konfiguracją urządzeń sieciowych, projektowaniem stron internetowych oraz tworzeniem baz danych.

 • Technik cyfrowych procesów graficznych

Uczeń nabędzie umiejętności obsługiwania programów graficznych, programów do składu komputerowego. Będzie potrafił publikować w Internecie wszelkiego rodzaju projekty multimedialne z wykorzystaniem właściwego oprogramowania. Uczniowie tego kierunku są obecni niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych.

 • Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Uczeń nabędzie umiejętności w zakresie montowania, konserwacji, naprawy, eksploatacji urządzeń i instalacji chłodniczych oraz pomp ciepła. Z badań rynku pracy wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów tej branży. Pokrewne zawody, z punktu widzenia pracodawców, nie zapewniają wystarczającej wiedzy i umiejętności.

 • Technik teleinformatyk* (Nowość )
  Patronat ogólnopolskiej firmy telekomunikacyjną EXATEL S.A.

Kierunek ten to obecnie jeden z najbardziej cenionych i poszukiwanych zawodów. Teleinformatycy to najlepsi specjaliści z dziedziny informatyki i telekomunikacji. Należą do grupy najbardziej poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych techników teleinformatyków, których kompetencje pozwolą na poszerzenie zakresu świadczonych usług oraz podniesienie prestiżu firmy, w której będą zatrudnieni.

We wszystkich zawodach technikum od I klasy realizowana jest matematyka w zakresie rozszerzonym. Od klasy II uczeń może wybrać drugi przedmiot rozszerzony spośród przedmiotów fizyka, informatyka lub geografia.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie budynek szkoły

  budynek szkoły

 • Powiększ zdjęcie technik chłodnictwa i klimatyzacji - wykonywanie instalacji chłodniczych

  technik chłodnictwa i klimatyzacji - wykonywanie instalacji chłodniczych

 • Powiększ zdjęcie technik cyfrowych procesów graficznych - projektowanie graficzne

  technik cyfrowych procesów graficznych - projektowanie graficzne

 • Powiększ zdjęcie technik elektronik - pomiary układów elektronicznych

  technik elektronik - pomiary układów elektronicznych

 • Powiększ zdjęcie technik informatyk – zajęcia CISCO CCNA

  technik informatyk – zajęcia CISCO CCNA

 • Powiększ zdjęcie technik mechanik - projektowanie części maszyn

  technik mechanik - projektowanie części maszyn

 • Powiększ zdjęcie technik pojazdów samochodowych - diagnostyka pojazdów

  technik pojazdów samochodowych - diagnostyka pojazdów

 • Powiększ zdjęcie technik teleinformatyk- zabezpieczanie sieci

  technik teleinformatyk- zabezpieczanie sieci

 • Powiększ zdjęcie technik telekomunikacji - wykonywanie sieci telekomunikacyjnej

  technik telekomunikacji - wykonywanie sieci telekomunikacyjnej